Filtry poprawiające jakość wody


Ekspres do kawy ze względu na swoją budowę i funkcję jest szczególnie narażony na "niszczycielskie" działanie kamienia. Jego odkładanie jest przyczyną większości usterek z jakimi mamy do czynienia w naszym warsztacie. Skuteczną metodą walki z kamieniem jest stosowanie filtrów do wody. Część ekspresów wyposażonych jest w opcję stosowania filtra w zbiorniku na wodę. Dla ekspresów, które takiej funkcji nie posiadają zaleca się stosowanie wody filtrowanej przy użyciu popularnych filtrów dzbankowych.

Pamiętać należy, że wymiana filtrów umieszczonych bezpośrednio w zbiorniku na wodę powinna być przeprowadzona po przefiltrowaniu 50 litrów wody lub co 2 miesiące. Po tym czasie filtr przestaje działać i przestaje spełniać swoją funkcję.

I jeszcze jedna uwaga - stosowanie filtrów do wody pozwala ograniczyć częstotliwość przeprowadzania procesu odkamieniania w ekspresie do kawy. Jednak z uwagi na prawidłowe działanie ekspresu nie powinno się zupełnie z tej czynności rezygnować.

Zastosowanie filtracji pozwala zoptymalizować jakość wody stosowanej nie tylko w celu przygotowania kawy ale także wody pitnej w domu. Oznacza to ograniczenie osadzania się kamienia, ale także oczyszczenie wody z chloru oraz metali pochodzących z instalacji wodociągowej. 

W naszej ofercie posiadamy filtry do popularnych marek ekspresów do kawy (oryginały i zamienniki) oraz dzbanki i filtry do wody marki Brita. W przypadku wątpliwości i pytań związanych z procesem filtracji wody zachęcamy do zadawania pytań.
Filtry antywapienne z serii AquaClean CA 6903

Dzięki opatentowanemu przepływowi woda dłużej przebywa w filtrze, zanim zostanie przetransportowana do w pełni automatycznego ekspresu do kawy. W związku z tym woda jest dokładniej oczyszczona, a kawa smakuje lepiej.

Uwagi: producent zmienił rodzaj opakowania z tradycyjnego Saeco na zielone opakowanie firmowane przez Philips. Właściwości filtra i jego przeznaczenia pozostały niezmienione!

Instalacja filtra AquaClean jest niezwykle prosta. Wystarczy zamontować filtr w zbiorniku wody automatycznego ekspresu do kawy Saeco, aktywować go, wybierając odpowiednią funkcję w menu użytkownika, i delektować się aż do 5 tys. filiżanek doskonałej kawy bez potrzeby odkamieniania.

Filtry z serii Claris JURA

Filtry z serii Claris przeznaczone do ekspresów do kawy Jura i KRUPS.

Użycie wkładów filtrujących CLARIS gwarantuje otrzymanie zawsze świeżej przefiltrowanej, delikatnej w smaku wody. Opracowane specjalnie do ekspresów JURA i KRUPS i umieszczone bezpośrednio w zbiorniku na wodę, powodują neutralny odczyn pH wody i gwarantują, że woda na kawę jest świeżo przefiltrowana przed każdym przyrządzeniem, a jakość wody jest zawsze na stałym poziomie co zapewnia stalą, najwyższą jakość kawy.

Filtry Seltino

Filtry do ekspresów marki SELTINO to doskonałej jakości zamienniki popularnych filtrów do ekspresów. Są pakowane w woreczki sterylizowane promieniami UV. Dzięki temu masz pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny dla Ciebie i Twoich gości.

Potwierdzeniem wysokiej jakości filtra jest atest PZH - posiadają go wszystkie filtry Seltino przeznaczone do ekspresów ciśnieniowych.

W przypadku problemów z doborem odpowiedniego rodzaju filtra prosimy o kontakt - chętnie pomożemy

Filtry marki Brita Intensa przeznaczone do ekspresów do kawy marki Saeco, Bosch, Siemens i innych  Użycie wkładów filtrujących gwarantuje otrzymanie zawsze świeżej przefiltrowanej, delikatnej w smaku wody. Opracowane specjalnie do ekspresów i umieszczone bezpośrednio w zbiorniku na wodę, powodują neutralny odczyn pH wody i gwarantują, że woda na kawę jest świeżo przefiltrowana przed każdym przyrządzeniem, a jakość wody jest zawsze na stałym poziomie co zapewnia stalą, najwyższą jakość kawy.

 

Filtry Brita z serii Intensa przeznaczone są do wybranych modeli ekspresów do kawy firmy Saeco, Bosch, Siemens i innych. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego rodzaju filtra prosimy o kontakt - chętnie pomożemy


Dzbanki i filtry Brita

Wysokiej jakości filtry dzbankowe BRITA są efektem ponad 45-letniego doświadczenia w branży. Dzbanki zostały zaprojektowane z myślą o różnych wymaganiach klientów. Filtry dzbankowe BRITA pozwalają zoptymalizować jakość wody pitnej w domu. Nie tylko ograniczają osadzanie się kamienia, ale także oczyszczają wodę z chloru oraz metali pochodzących z instalacji, takich jak ołów i miedź.

 

W naszej ofercie dzbanki Brita Marella o następujących cechach:

 • Praktyczna pokrywka z uchylną klapką, ułatwiająca napełnianie wodą
 • Ergonomiczny uchwyt zapewnia wygodę codziennego użytkowania
 • Zintegrowana osłona dziobka chroni wodę przed zanieczyszczeniem z zewnątrz
 • Elektroniczny wskaźnik BRITA Memo informuje o konieczności wymiany wkładu
 • Przeznaczone do mycia w zmywarkach (z wyjątkiem pokrywki)
 • Pojemność Marella Cool: 1,4 litra filtrowanej wody
  Całkowita pojemność: 2.4 litra
 • Pojemność Marella XL: 2 litra filtrowanej wody
  Całkowita pojemność: 3.5 litra